Oryginalne obrazy akwarelowe

Akwarele uwielbiam za subtelność i delikatność, którą można w szybko zmienić w ekspresyjną mieszankę ruchu i emocji. Ta z pozoru łatwa technika wymaga ogromnego wyczucia i doświadczenia, żeby delikatna, wielobarwną plamę zmienić w piękny abstrakcyjny pejzaż lub taniec ciał.

Niesamowite obrazy akwarelowe, abstrakcyjne pejzaże

Kolorowe abstrakcje w pastelowych odcieniach to obrazy do salonów lub sypialni  w delikatnej stylistyce, które spragnione są koloru. Obrazy akwarelowe będą idealnym akcentem we wnętrzach skandynawskich, boho i japandi.

Eteryczne i świetliste obrazy akwarelowe - na czym polega ich fenomen?

Obrazy malowane akwarelą są delikatne i jasne, oferując lekkość niemożliwą do uzyskania przy technice olejnej lub akrylowej. Akwarele są jedną z trudniejszych technik malarskich ze względu na płynną konsystencję, która wpływa na ich nieprzewidywalność. Akwarela ma długą historię, przez co artyści opracowali wiele technik pracy z tym medium, z których każdy daje inne efekty. Ja najczęściej malując akwarelą posługuje się techniką wet-on-wet, malując na mokrej powierzchni tworzę miękkie, transparentne przejścia tonalne barw.

Trwałość obrazów akwarelowych

Dodając nową pracę do swojej kolekcji, naturalne zastanawiamy się nad jej trwałością. Powszechnie zakłada się, że akwarela blaknie szybciej niż inne media, takie jak farby olejne, ale tak naprawdę na jej trwałość wpływa kilka innych czynników:
Jakość pigmentu: Pigmenty wyższej jakości będą zdecydowanie bardziej odporne na działanie światła UV, używam farb akwarelowych renomowanych firm, które gwarantują wysoką odporność pigmentów na blaknięcie.
Powierzchnia: papier bezkwasowy najlepiej nadaje się do konserwacji obrazu i uniknięcia blaknięcia, dlatego zawsze wybieram papier akwarelowy, bezkwasowy o właściwościach archiwalnych, który gwarantuje jakość w długim okresie czasu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl