Czarna Rzeźba Sploty 180 cm |Cykl Sploty| no.233
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Rzeźba Abstrakcyjna Czarna Bogate w Detale 180 cm
„Sploty no. 233” to smukła, czarna wertykalna forma zbudowana wokół relacji dwóch sylwetek pozostających w bliskości i subtelnym napięciu. Czarna, bogata w detale materia oraz wydłużone proporcje nadają rzeźbie lekkość, która pozostaje w kontrze do jej surowego, wyrazistego charakteru. To praca o symbolicznym i współczesnym wyrazie, silnie obecna w przestrzeni, a jednocześnie pozostawiająca miejsce dla własnej interpretacji.
Nazwa cyklu: Sploty
Tytuł: Sploty no. 233
Wymiary: wysokość 180 cm, szer.30 cm, gł. 15 cm
Artysta: Krystyna Siwek
Sygnatura: na dole podstawy
Certyfikat: Dołączony certyfikat autentyczności
Technika: własna, stal, beton, glina wzmocniona polimerami, farby olejne
Kolory: głęboka czerń, grafit, antracyt i subtelne metaliczne przejścia w czarnym kolorze uwypuklają bogactwo detali, splotów. Subtelna faktura zmienia się w zależności od oświetlenia i kąta patrzenia. Rzeźba została sfotografowana w różnych warunkach światła, by oddać jej złożoną strukturę i kolor.
Dostawa: Rzeźba jest starannie i solidnie zapakowana, zabezpieczona przed upadkiem i uszkodzeniem, wysyłana kurierem i ubezpieczona.
Filmy, proces powstawania, zbliżenia detali na YouTube: 
Wnętrze
„Sploty no. 233” dobrze odnajduje się w eleganckich, współczesnych wnętrzach, w których istotna jest pionowa kompozycja, światło i świadomie pozostawiona przestrzeń wokół obiektu. Smukła sylweta i ciemna, surowa materia harmonijnie współgrają z kamieniem, drewnem, szkłem oraz detalem w matowym metalu. To rzeźba, która może budować wyraźny punkt skupienia w salonie, strefie wejściowej lub gabinecie, wprowadzając do wnętrza wyciszoną intensywność i architektoniczną dyscyplinę.
Młoda sztuka
Cykl „Sploty” rozwija jeden z najbardziej rozpoznawalnych kierunków w twórczości Krystyny Siwek, oparty na relacji form, napięciu między pełnią a pustką oraz organicznej strukturze materii. W tej realizacji artystka prowadzi figurę w sposób syntetyczny, redukując ją do znaku i rytmu, a jednocześnie zachowując silny ładunek emocjonalny. To język młodej sztuki o wyraźnym autorstwie — spójny, współczesny i obecny zarówno we współpracy z galeriami sztuki, jak i w realizacjach dla większych obiektów publicznych.
Tagi: rzeźba abstrakcyjna, czarna rzeźba, cykl Sploty, Krystyna Siwek, rzeźba nowoczesna, rzeźba do wnętrza, rzeźba stojąca, młoda sztuka polska, czarna rzeźba, współczesna rzeźba figuratywna