Nowoczesne obrazy do salonu, sypialni, gabinetu

Dlaczego warto wybrać oryginalny obraz do salonu? Sztuka towarzyszy nad od zawsze, potrzebujemy otaczać się pięknem, wchodzić w relacje ze sztuką, która ma różne wymiary. Pobudza, inspiruje, uczy innego spojrzenia. Obrazy stają się duszą salonu, podkreślają jego oryginalny charakter i emocjonalność właścicieli.

Nowoczesne obrazy do salonu

Jakie wybrać obraz do salonu?

Wybierając do salonu oryginalny obraz malowany ręcznie masz gwarancję, że kupujesz coś niepowtarzalnego. Unikalność ręcznie stworzonego dzieła, będącego efektem przemyśleń i wyrazu twórczego artysty to wartość, która wnosi do wnętrza nową jakość. W dobie wydruków oryginalna sztuka nabiera dodatkowego znaczenia. Salon jest miejscem, w którym spędzamy dużą część dnia, obcowanie z obrazem powinno nam dostarczać pozytywnych wrażeń. Zatapiając się w wygodnym fotelu z filiżanką ulubionej kawy lubimy zatrzymać na chwilę swoje myśli - obcowanie ze sztuką bardzo pomaga w wewnętrznym wyciszeniu się. Sztuka zmusza nas do mimowolnej kontemplacji.

Duże abstrakcje do salonu

Niektóre salony wymagają dużych obrazów, zwłaszcza nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie. Puste ściany z duża ekspozycją, które będą zwracały uwagę nie tylko domowników, ale i gości wręcz domagają się mocnego akcentu w postaci dużego obrazu na płótnie. Najczęściej abstrakcji, która ma nowoczesną, intrygującą formę wyrazu. Duże obrazy XXL potrafią efektownie odmienić wnętrze. Niejednoznaczny i swoisty przekaz abstrakcji pobudza wyobraźnie i skłania do kontemplacji. Obrazy abstrakcyjne potrafią również budzić kontrowersje, być krzykliwe, awangardowe. Tak szerokie możliwości odbioru obrazu abstrakcyjnego pozwalają wprowadzić do wnętrza pożądany przez właściciela efekt.

Nowoczesne obrazy abstrakcyjne w salonie - aranżacje, wnętrza

Poniżej kilka zdjęć z moimi obrazami na płótnie we wnętrzach. Więcej zdjęć znajdziesz w zakładce <Realizacje>

nowoczesne obrazy do salonu na płótnie

Nowoczesne obraz do salonu

Nowoczesne obrazy do salonu XXL

Nowoczesne obrazydo salonu abstrakcje

 

Jakie obrazy do salonu loft?

Styl loftowy i industrialny charakteryzuje duża, otwarta przestrzeń,  ściany działkowe ograniczone są do minimum, wysokie ściany i duże okna. Styl loftowy jest bardziej przytulny od industrialnego za sprawą dodatków. obu stylach dominujące kolory to szary, głęboka czerń i biel, beton, cegła. Obrazami, które pasują do tego typu wnętrz są nowoczesne abstrakcje, możemy zdecydować się na mocny akcent kolorystyczny, który podkreśli charakter wnętrza i będzie zwracał na siebie uwagę. Bardzo często do wnętrz loftowych są wybierane również obrazy surrealistyczne lub obrazy z motywami industrialnymi. Przy białych ścianach i dużej ilości światła charakterystycznej dla tego typu wnętrz dobrym wyborem będą również obrazy minimalistyczne - czarno-białe abstrakcje lub monochromatyczne czarne obrazy z bogatą strukturą. We wnętrzach industrialnych bardzo często wieszane są również mniejsze obrazy w starych ramach, z których można stworzyć oryginalną galerię ścienną.

 Jakie obrazy do salonu loft?

Gdzie kupić obraz do salonu malowany ręcznie?

Obecnie mamy dostęp do wielu galerii on-line, a wybór ograniczony jest jedynie budżetem jaki zamierzamy przeznaczyć na zakup obrazu. Rozsądnym wyborem jest młoda sztuka lub zakup bezpośrednio od artysty z pomięciem prowizji galerii. Możemy skorzystać również z oferty aukcyjnej, obecnie większość aukcji prowadzona jest również on-line. Znalezienie obrazu, który będzie miał to unikalne dla nas "coś" nie jest łatwym zadaniem. W gąszczu ofert, bardzo często drukowanych obrazów giną te unikatowe i wartościowe. Należy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i na pewno dotrzemy do stron, na których znajdziemy interesującą nas sztukę.

Malarstwo, obrazy abstrakcyjne

Obrazy abstrakcyjne nie odwzorowują realnego świata, są dalekie od obrazowania rzeczywistości. Można powiedzieć, że obraz abstrakcyjny jest autonomiczną, odrębną rzeczywistością, zbudowaną z układów linii, form, barw lub brył. Tendencje do ujmowania rzeczywistości w formy abstrakcyjne były obecne w sztuce wielu środowisk i okresów, jednak dopiero w dwudziestym wieku sztuka malarstwo abstrakcyjne zyskało na popularności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl