Rzeźba Andromeda sylwetka kobiety cykl NUDE

Dostępność: SPRZEDANY
Cena: 2 650,00 zł 2650.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Kod produktu: 20230101 3

Opis

Duża rzeźba sylwetka kobiety, tors damski NUDE

Cykl NUDE jest kolejną wariacją na temat ludzkiego ciała, pojmowanego nie tylko w wymiarze materialnym, lecz przede wszystkim duchowym. W cyklu rzeźb Nude skupiłam się bardziej na fizycznej zmysłowości i ekspresji siły jaką daje sama bryła, kształt.

Rzeźba została wykonana z gliny i stali, na betonowym postumencie. Rzeźba, tors kobiecy w dominującym kolorze starego złota z dodatkiem brązu. Rzeźba kobiety jest niezwykle osobliwa również ze względu na efekt jaki wywołuje oglądana z bliska, z uwagi na bogactwo szczegółów i szlachetność wykończenia.

Forma i design rzeźby podkreślą charakter nowoczesnego salonu lub gabinetu.

Wymiary rzeźby:

wysokość: 63 cm szerokość: 28 cm 

Kolorystyka rzeźby:

Brąz, czerń, ceglana czerwień

Zdjęcia rzeźb zostały wykonane celowo w różnym oświetleniu, pozwoliło to ukazać paletę kolorystyczną i detale zmieniające się w zależności od barwy i natężenia światła.

Autor:

Krystyna Siwek

Rzeźby są wysyłane z certyfikatem autentyczności, sygnowane na spodzie podstawy.

Dostawa:

Dbam nie tylko o jakość, ale również o bezpieczeństwo wysyłki. Rzeźby są starannie i solidnie zapakowane, zabezpieczone przed uszkodzeniem mechanicznym. Rzeźby wysyłane są kurierem z opcją dostawy "ostrożnie". Opakowanie rzeźby składa się z kilku warstw, które tworzą mocną konstrukcję.

 

Jak wybrać rzeźbę?

Przy wyborze rzeźb powinniśmy się kierować tą samą zasadą,  co przy wyborze obrazu. To indywidualne upodobania i odczucia powinny kształtować nasz wybór. Otaczamy się przedmiotami, które sprawiają nam przyjemność, budują klimat naszego wnętrza, określają nas. W dobrze zaaranżowanym wnętrzu dodatki tworzą spójną całość i decydując się na dzieło sztuki powinniśmy wziąć pod uwagę dwa aspekty: czy charakter wybranej rzeźby ma współgrać z wnętrzem, albo czy rzeźba ma stać się elementem kontrastującym, awangardowym. Wybór zależy od celu jaki chcemy osiągnąć.

Nowoczesna rzeźba we wnętrzu pozwala uzyskać nieprzeciętny efekt, którego nie osiągniemy za pomocą wprowadzenia do wnętrza innych dzieł sztuki. Myślę, że w każdym, nawet małym mieszkaniu znajdą się miejsca, które, aż się proszą o akcent w postaci rzeźby, to miejsca, które ściągają naszą uwagę.

Idealnym miejscem do ekspozycji rzeźb są przecięcia osi widokowych, miejsca, które pozwolą nam oglądać rzeźbę z dwóch stron. Kolejnym dobrym miejscem do ekspozycji rzeźby są zamknięcia osi widokowych np. punkt na końcu korytarza, wnęki, półpiętro klatki schodowej. Duże rzeźby najczęściej wymagają od nas większej przestrzeni, są mocnym akcentem we wnętrzu, który potrzebuje ekspozycji, najlepiej będą prezentowały się na zamknięciu długich osi widokowych, jak korytarz. Średnie figury i rzeźny możemy ustawić we wnękach, narożnikach. Do ekspozycji małych rzeźb, figurek, pamiątek najlepsze będą komody i półki.

Jak oświetlić rzeźbę? - Subtelna gra światłocieni

Rzeźba z tego cyklu to ekspresja ulotności i piękna ludzkiego ciała, którą wydobywa z bryły miedzy innymi gra światłocieni. Kolorystyka rzeźby będzie się zmieniała w zależności od rodzaju światła dzienne/sztuczne oraz jego natężenia. Wpływa to na odbiór rzeźby, możemy powiedzieć, że rzeźba żyje, zmienia się, daje nam przez to bogatsze odczucia w odbiorze.

Światło jest bardzo ważnym elementem o którym musimy pamiętać przy ekspozycji dużych i średnich rzeźb. Trójwymiarowa forma rzeźby i jej odbiór związany jest nierozłącznie z grą półcieni, które wydobywają jej całe piękno. Do oświetlania rzeźb najlepsze będzie światło, które uwydatni ich plastyczność. Mocne światło będzie niwelowało półcienie w rzeźbach posiadających dużą ilość detali. Do oświetlenia takich rzeźb najlepsze będzie delikatne rozproszone światło, które sprawdzi się również w przypadku rzeźb z naszej kolekcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl