Duże rzeźby do salonu - sklep i galeria autorska

Rzeźby powstające w mojej pracowni wyróżnia oryginalny design i niepowtarzalność oraz szlachetność wykończenia i bogactwo detali. Wyjątkowe połączenie surowych spawów i stali z delikatna plastycznością gliny z sproszkowanym kamieniem pozwala uwydatnić unikatowy charakter rzeźb.

Proces twórczy zaczyna od surowego projektu, spawania stali i łączenia kamienia. Forma stopniowo ożywa, kiedy łączę ją z gliną, a bogactwo kształtów zaprasza do zabawy światłocień. Rzeźba to wyjątkowa forma przestrzenna, która zmienia się w zależności od oświetlenia i kąta patrzenia obserwatora.

 

Rzeźby do domu, salonu, gabinetu - Krystyna Siwek galeria autorska

Rzeźba Sploty no.28 Rzeźba Sploty no.28
Cena:

600,00 zł

szt.
zobacz więcej
Rzeźba 64 cm Eternity Rzeźba 64 cm Eternity
Cena:

600,00 zł

szt.
zobacz więcej
Rzeźba Sploty no.24, Kobieta  Rzeźba Sploty no.24, Kobieta
Cena:

1 500,00 zł

szt.
zobacz więcej
Rzeźba Tutor Rzeźba Tutor
Cena:

1 100,00 zł

szt.
zobacz więcej

Nowoczesne rzeźby do domu, salonu

Rzeźba i malarstwo we wnętrzu są najczęściej podawanymi elementami wystroju, który decydują o jego luksie i unikatowym charakterze. nic tak nie odmienia wnętrza jak sztuka, która odzwierciedla emocjonalność właścicieli i zamiłowanie do rzeczy pięknych i kunsztownie wykonanych. Rzeźba przez swój wielowymiarowy charakter skupia na sobie uwagę, nastraja do kontemplacji kształtów i faktur.

Nowoczesna rzeźba we wnętrzu pozwala uzyskać nieprzeciętny efekt, którego nie osiągniemy za pomocą wprowadzenia do wnętrza innych dzieł sztuki. Myślę, że w każdym, nawet małym mieszkaniu znajdą się miejsca, które, aż się proszą o akcent w postaci rzeźby, to miejsca, które ściągają naszą uwagę.

Idealnym miejscem do ekspozycji rzeźb są przecięcia osi widokowych, miejsca, które pozwolą nam oglądać rzeźbę z dwóch stron. Kolejnym dobrym miejscem do ekspozycji rzeźby są zamknięcia osi widokowych np. punkt na końcu korytarza, wnęki, półpiętro klatki schodowej. Duże rzeźby najczęściej wymagają od nas większej przestrzeni, są mocnym akcentem we wnętrzu, który potrzebuje ekspozycji, najlepiej będą prezentowały się na zamknięciu długich osi widokowych, jak korytarz. Średnie figury i rzeźny możemy ustawić we wnękach, narożnikach. Do ekspozycji małych rzeźb, figurek, pamiątek najlepsze będą komody i półki.

Jak wybrać rzeźbę do salonu?

Przy wyborze rzeźb powinniśmy się kierować tą samą zasadą,  co przy wyborze obrazu. To indywidualne upodobania i odczucia powinny kształtować nasz wybór. Otaczamy się przedmiotami, które sprawiają nam przyjemność, budują klimat naszego wnętrza, określają nas. W dobrze zaaranżowanym wnętrzu dodatki tworzą spójną całość i decydując się na dzieło sztuki powinniśmy wziąć pod uwagę dwa aspekty: czy charakter wybranej rzeźby ma współgrać z wnętrzem, albo czy rzeźba ma stać się elementem kontrastującym, awangardowym. Wybór zależy od celu jaki chcemy osiągnąć.

Rzeźba, sklep - rzeźby do domu, salonu

Rzeźba - perspektywa i światło, gra cieni

Światło jest bardzo ważnym elementem o którym musimy pamiętać przy ekspozycji dużych i średnich rzeźb. Trójwymiarowa forma rzeźby i jej odbiór związany jest nierozłącznie z grą półcieni, które wydobywają jej całe piękno. Do oświetlania rzeźb najlepsze będzie światło, które uwydatni ich plastyczność. Mocne światło będzie niwelowało półcienie w rzeźbach posiadających dużą ilość detali. Do oświetlenia takich rzeźb najlepsze będzie delikatne rozproszone światło, które sprawdzi się również w przypadku rzeźb z naszej kolekcji.

Rzeźby do domu sklep

Rzeźby na sprzedaż

Znalezienie rzeźby na sprzedaż nie jest łatwym zadaniem, najczęściej korzystamy z pośrednictwa galerii sztuki. Obecnie z pomocą przychodzą nam galerie internetowe lub autorskie sklepy internetowe artystów, które umożliwiają zakup rzeźby bezpośrednio z pracowni artysty z pominięciem drogiego pośrednictwa galerii sztuki. Internet pozwala sztuce wypromować się samej - to kupujący decydują o popularności danego artysty. Dobra sztuka w coraz mniejszym stopniu uzależniona jest od protekcji galerii.

Rzeźby na sprzedaż - sklep

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl